Українська Русский English Головна e-mail Мапа сайту
Про компанію
Послуги
Нас рекомендують
Новини
Контакти
Посилюється відповідальність за керування автомобілем у стані алкогольного сп"яніння
27.07.2016

Вносити зміни до паспортів через зміну назв міст та вулиць не потрібно.
08.07.2016

До Верховної Ради подано законопроект щодо скорочення кількості святкових і вихідних днів
31.05.2016

всі новини

05.06.2013

ULGroup провела семінар «Практика Європейського суду з прав людини в податкових справах»
23.04.2013

Послуга "Антирейдер"
22.04.2013

архiв

ULGroup провела семінар «Практика Європейського суду з прав людини в податкових справах»

23 квітня Асоціація «Об’єднана юридична група» (ULGroup) провела в Києві семінар-практикум «Практика Європейського суду з прав людини в податкових справах» у співпраці з Всеукраїнською мережею практикумів «Ліга:Закон».

7-годинний семінар був присвячений огляду рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) за статтями Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод і протоколів до неї, на які найбільш часто посилаються заявники до Суду в податкових справах.

Мета семінару

У вступній промові пан Андрій ШУМІЛОВ, президент ULGroup, підкреслив, що головна мета семінару полягає в тому, щоб практика застосування в податкових справах Європейської конвенції стала звичайною для судів в Україні. Для цього є дві причини.

По-перше, для звернення до Європейського Суду необхідно вичерпати наявні в Україні засоби захисту порушеного права, тобто вимагати від українського суду захисту права платника податків, що гарантується Європейською Конвенцією. Для цього необхідно вміти «бачити» потенційні можливості, надані Конвенцією в податкових справах. Відсутність у юриста кваліфікації загрожує тим, що заява до Європейського суду з прав людини буде не прийнята ним до розгляду з формальної підстави – невичерпання національних засобів правового захисту порушеного права. На жаль, це дуже поширене закінчення звернень до Європейського суду.

По-друге, саме український суд – те місце, де найбільш ефективно можуть бути захищені інтереси платника податків.

«Для ULGroup, як юридичної компанії, інтереси клієнта – понад усе. А вони полягають у тому, щоб на якомога ранній стадії, ще рішенням українського суду, припинити беззаконня і свавілля з боку держави. Життя показує, що виграш в Європейському суді може стати лише символічною розрадою, оскільки бізнес заявника вже був зруйнований неправомірними діями державних органів », – наголосив президент ULGroup.

Проведення семінару сприятиме як раз тому, щоб платники податків і суди в Україні сприймали застосування в податкових справах Європейської Конвенції як звичайне явище. Також глибокі знання практики Європейського суду будуть підвищувати стандарти застосування Конвенції українськими судами.

Зміст семінару

Загалом, семінар був присвячений огляду рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) за статтями Конвенції та протоколів до неї, на які найбільш часто посилаються заявники до Суду в податкових справах:

 • стаття 1 Першого протоколу – право на мирне володіння майном,
 • стаття 6 Конвенції – право на справедливий судовий розгляд,
 • стаття 14 Конвенції – заборона дискримінації,
 • стаття 7 Конвенції – покарання виключно на підставі закону,
 • стаття 4 Протоколу № 7 – право не бути судимим або покараним двічі,
 • стаття 4 Конвенції – заборона рабства та примусової праці,
 • стаття 8 Конвенції – право на повагу до приватного і сімейного життя,
 • стаття 11 Конвенції – свобода зборів і об’єднань.

Ключову увагу доповідачі приділили алгоритмам застосування Європейським судом відповідних статей Конвенції і використовуваної аргументації. Також порушувалися окремі питання прийнятності заяв Європейським судом.

Доповідачі щодо практики застосування окремих статей Європейської конвенції пан Роберт ХОРОЛЬСЬКИЙ, к.ю.н., керівник міжнародно-правової практики ULGroup, та пані Євгенія ЗІНЧЕНКО, юрист ULGroup


Пан Юрій ЩОКІН, доцент кафедри міжнародного права Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», розкрив тему співвідношення Європейської Конвенції з іншими міжнародними договорами України щодо захисту права власності і надав практичні рекомендації, як забезпечити системний підхід до тлумачення і застосування різних норм міжнародного права щодо захисту права власності.

Кожен учасник семінару отримав ексклюзивну авторську публікацію, підготовлену ULGroup, – «Збірка резюме рішень в податкових справах Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини». Ця публікація обсягом понад 100 сторінок містить короткі резюме 65 рішень за 11 статтями Конвенції та протоколах до неї. На додаток до вищезгаданих статей, які були детально проаналізовані лекторами, публікація включає справи за такими статтями:

     • стаття 13 Конвенції – право на ефективний засіб правового захисту,
     • стаття 2 Протоколу № 4 – свобода пересування,
     • стаття 9 Конвенції – свобода думки, совісті та релігії.

Участь у семінарі ULGroup дозволяє українському юристу отримати унікальні знання: про арсенал засобів захисту, які надаються платникам податків Європейською Конвенцією, про шанси на успіх конкретної заяви, що подається в український або Європейський суд, а також отримати рекомендації щодо формування якісної доказової та аргументаційної бази в позові або заяві в конкретній податковій справі.

 

Для довідки. Згідно зі ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» Європейська Конвенція і практика ЄСПЛ є джерелами права в Україні.

ULGroup займається практикою застосування ЄКПЛ в Україні з 2007 р.


Роберт Хорольський, к.ю.н.
© Асоціація "Об'єднана юридична група" (ULGroup). При використанні посилання на джерело обов"язкове.
23.04.2013
« повернутися

версія для друку

     
 
  Асоціація "Об'єднана юридична група" (ULGroup)
03680, Україна, м. Київ, вул. Ділова, 5-б, оф. 504
Тел./факс: +38 044 287 7803, +38 044 287 7804
e-mail:
office.ulg@ulga.com.ua